Při poskytování služeb používáme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Aktuality

Aktuality

E-learning forum 2017

Zveme všechny zájemce o Moodle a e-learning na 17. ročník konference E-learning forum jejíž jsme partnerem. Více informací naleznete na našem partnerském webu moodlepartner.pragodata.cz.

E-learning forum 2017

Nová webová prezentace Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře

Pro ÚPDI - Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře jsme vytvořili novou internetovou prezentaci založenou na redakčním systému Joomla! 

Kromě zpracování moderního designu a grafického návrhu loga jsme na stránkách implementovali námi vyvinutou komponentu Úřední deska, umožňující efektivní zvěřejňování a vyhledávání důležitých dokumentů, vyhlášek a metodických pokynů.

Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře

 

Jak zabezpečit firemní e-learning

Bezpečnost internetových technologií je relativně široký pojem. Pokud budeme uvažovat o zabezpečení vzdělávacího systému, můžeme určit nejméně dvě oblasti, ve kterých je důležité se zabezpečením zabývat.

V prvním případě se jedná o zabezpečení ze strany koncového uživatele, kdy je dobré dodržovat obecné zásady kybernetické bezpečnosti (např. pravidla pro tvorbu hesel, pravidelně aktualizovat antivirový program, neotevírat přílohy emailů od nedůvěryhodných odesílatelů apod.).

Druhou oblastí, kterou je třeba se s ohledem na bezpečnost e-learningu zabývat, je zabezpečení samotného systému. Tuto oblast zabezpečení již máme mnohem více ve svých rukou a je třeba na ni myslet již při samotném výběru či návrhu vzdělávacího systému.

Více o této problematice se dočtete v našem příspěvku publikovaném na stránkách KYBEZ - portálu o kybernetické bezpečnosti.

secure elearning

 

PragoData se stává členem platformy KYBEZ

Na výročním setkání partnerů KYBEZ, které proběhlo dne 1. února 2017 v Jihlavě, se PragoData Consulting, s.r.o. stala oficiálním členem této bezpečnostní platformy. Cílem setkání bylo shrnutí dosavadních aktivit KYBEZ, přijetí nových členů, stanovení strategického plánu platformy pro rok 2017 i výhledu do roků následujících.

KYBEZ logo

KYBEZ je platforma pro efektivní spolupráci akademických institucí a komerčních firem zabývajícími se osvětou, systematickým vzděláváním, managementem, službami a technologiemi v oblasti bezpečnosti informací, a to včetně kybernetické bezpečnosti a obrany.

Bližší informace o platformě KYBEZ naleznete na stránkách https://www.kybez.cz/

Moodle 3.2 se svěží šablonou Boost

Začátkem prosince byla publikována nová verze Moodle 3.2, která přináší nejen vizuální změny s novými možnostmi navigace a editace, další vylepšení pro multimediální aplikace, ale i zcela nový systém oznámení a zpráv. Vice se dozvíte na blogu našeho partnerského webu http://www.moodlepartner.cz/.

Moodle_3.2