Při poskytování služeb používáme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Aktuality

Aktuality

Jak zabezpečit firemní e-learning

Bezpečnost internetových technologií je relativně široký pojem. Pokud budeme uvažovat o zabezpečení vzdělávacího systému, můžeme určit nejméně dvě oblasti, ve kterých je důležité se zabezpečením zabývat.

V prvním případě se jedná o zabezpečení ze strany koncového uživatele, kdy je dobré dodržovat obecné zásady kybernetické bezpečnosti (např. pravidla pro tvorbu hesel, pravidelně aktualizovat antivirový program, neotevírat přílohy emailů od nedůvěryhodných odesílatelů apod.).

Druhou oblastí, kterou je třeba se s ohledem na bezpečnost e-learningu zabývat, je zabezpečení samotného systému. Tuto oblast zabezpečení již máme mnohem více ve svých rukou a je třeba na ni myslet již při samotném výběru či návrhu vzdělávacího systému.

Více o této problematice se dočtete v našem příspěvku publikovaném na stránkách KYBEZ - portálu o kybernetické bezpečnosti.

secure elearning

 

PragoData se stává členem platformy KYBEZ

Na výročním setkání partnerů KYBEZ, které proběhlo dne 1. února 2017 v Jihlavě, se PragoData Consulting, s.r.o. stala oficiálním členem této bezpečnostní platformy. Cílem setkání bylo shrnutí dosavadních aktivit KYBEZ, přijetí nových členů, stanovení strategického plánu platformy pro rok 2017 i výhledu do roků následujících.

KYBEZ logo

KYBEZ je platforma pro efektivní spolupráci akademických institucí a komerčních firem zabývajícími se osvětou, systematickým vzděláváním, managementem, službami a technologiemi v oblasti bezpečnosti informací, a to včetně kybernetické bezpečnosti a obrany.

Bližší informace o platformě KYBEZ naleznete na stránkách https://www.kybez.cz/

Moodle 3.2 se svěží šablonou Boost

Začátkem prosince byla publikována nová verze Moodle 3.2, která přináší nejen vizuální změny s novými možnostmi navigace a editace, další vylepšení pro multimediální aplikace, ale i zcela nový systém oznámení a zpráv. Vice se dozvíte na blogu našeho partnerského webu http://www.moodlepartner.cz/.

Moodle_3.2

Konference MoodleMoot.cz 2016 je za námi!

Ve středu 19. října 2016 v odpoledních hodinách skončil třídenní maraton workshopů a přednášek věnovaných Moodle a e-learningu uskutečněný v rámci mezinárodní konference MoodleMoot.cz 2016, kterou jsme pořádali ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Od přívalu nových informací a poznatků ze světa Moodle si hosté neodpočinuli ani po skončení úterního bloku přednášek. Společenský večer letos probíhal v historických prostorách dělostřeleckého skladu, jenž byly rekonstruovány a přeměněny v Pevnost poznání a kde hostům byla zpřístupněna část tohoto interaktivního muzea vědy.

Věříme, že i čtvrtá konference MoodleMoot.cz byla úspěšná, že jste zde našli mnoho zajímavých informací, zkušeností z praxe a inspiraci pro využití Moodle pro Vaši další práci.

Děkujeme Vám za účast, těší nás Vaše důvěra a doufáme, že se budeme i nadále setkávat.

Podívejte se i na stránky MoodleMoot.cz2016, jak jsme zaznamenali některé momenty z průběhu konference.

Moodle tým PragoData Consulting, s.r.o.

mootcz16 - přednáška v hlavním konferenčním sálu

 

mootcz16 workshop pro pedagogy

 

mootcz16-zábavná atmosféra společenského večera v Pevnosti poznání

 

Společnost PragoData Consulting, s.r.o. má další certifikované projektové manažery PRINCE2®

V minulém týdnu získali další čtyři pracovníci společnosti PragoData Consulting, s.r.o. certifikát
PRINCE2 Practitioner AXELOS®

Metodika PRINCE2® byla vytvořena více než sto padesáti společnostmi s mnohaletými zkušenostmi v oblasti projektového řízení a je dnes nejrozšířenější a nejznámější metodikou projektového řízení.

Tým PragoData Consulting používá metodiku PRINCE2 pro řízení projektů dlouhodobě. Prohloubení stávajících znalostí o nové poznatky v oblasti projektového řízení, úspěšně složená zkouška a získání prestižního celosvětově uznávaného certifikátu projektového manažera PRINCE2 potvrdilo kompetence našich projektových manažerů.

Blahopřejeme.