Při poskytování služeb používáme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

PragoData Consulting, s.r.o.

Nedávno proběhl ve Vídni již šestý rakouský MoodleMoot, který organizoval rakouský Moodle Partner, společnost act2win Consulting GmbH. Duší konference byl Peter Sereinigg z partnerské společnosti. austria2009-210x210.gif
Bohatý program probíhal paralelně ve čtyřech sekcích a dvou workshopech. Akce se zúčastnilo 170 návštěvníků z 10 zemí, včetně tří z České republiky.

David Mudrák představil nový modul Workshopu pro Moodle 2.0 a Petr Škoda řídil komunikaci s hlavním přednáškou konference. Byla to online presentace Martina Dougiamase z Austrálie, který představil a předvedl ohlášenou verzi Moodle 2.0.

Akce proběhla na Technické univerzitě Vídeň, kde mají velmi rozsáhlou instalaci Moodle a z příspěvků bylo patrné, že Moodle je v akademickém prostředí velmi rozšířen. Mírným překvapením byla účast společnosti Microsoft, která presentovala integraci Live@EDU do Moodle. Častým tématem konference byla integrace s ePortfolii, například Mahara.
Součástí MoodleMoot bylo i setkání partnerských organizací Moodle ČR (PragoData Consulting, s.r.o.), Rakouska (act2win Consulting GmbH) a Německa (eLeDia).